medikal-estetik_edited.jpg

Yüz estetiği

Yüz germe

Bilimsel temelli ve klinik olarak kanıtlanmış cihazlarla kırışıklık tedavileri son derece başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Üstelik bu cihazlar cildi sıkılaştıran, pürüzsüzlüğünü veren ve doğal olarak zaman içinde üretimi azalan kolajeni de aktive etmektedir. Yeni kolajen üretimi ile cilde kuvvet kazandırılır ve çizgiler, kırışıklıklar gözle görünür oranda azalır. Fakat bunların hepsi kişiye özel bir planlama ile yapılmalıdır. Bu sayede fayda maksimum seviyede sağlanmış olur. Size iyi gelen bir yöntem, arkadaşınıza iyi gelmeyebilir, bu sebeple müdahale öncesi muayene şarttır.

 

Kilit askı

Özel olarak tasarlanmış silikon ipler ve esnek iğneler kullanılarak uygulanan “Kilit Askı” yöntemi ameliyatsız yüz germede devrim niteliği taşıyan yeni bir tekniktir. Lokal anestezi altında yapılan “Kilit Askı” uygulaması yaklaşık 45 dakika sürmekte ve saçlı deri altından yapıldığı için dikiş gerektirmemektedir. Her yaş ve her düzeydeki sarkma için uygulanabilen bir yöntemdir.
 

Focus Utrasound (HIFU)

Focus ultrason yöntemi ameliyatsız yüz germe olarak kullanılan bir yöntemdir ve yaklaşık 50 yıldır dünyada tanı olarak kullanılmaktadır. Cildin en üst tabakasına zarar vermeden, altta 4 ya da 4 buçuk mm özel bir yapıyı smas denilen özel yapıyı yüzü kaldırmasını etkileyen özel bir yöntemdir. Focus ultrason yöntemi tek seans uygulanan bir yöntemdir. Hasta çok hafif ağrı ya da ağrı skalasına göre değişerek ağrı hissedebilir.

 

Thermage CPT sistemi

Klasik Thermage, cildi sıkılaştırıp düzeltmek, derinin kontur oluşumunu sağlamak ve selülit görüntüsünü azaltmak için kullanılan etkili bir yöntem olarak bilinmektedir. Cildinizin derin tabakalarındaki liflerin kollajen moleküllerinin kısalıp, gerginleşmesini ve destek dokulardaki sarkmaları toplayarak, cildinizi eskisinden daha genç görünmesini sağlar.

 

Sıvı yüz germe

Günümüzde en çok uyguladığım yöntemlerden biri olan “Sıvı Yüz Germe” sayesinde cilt gerginleşir ve yüz derisi daha genç bir görünüm kazanır. Müdahale yaklaşık bir saat içinde gerçekleşir ve genellikle morluk veya şişlikler meydana gelmez. Yüzün kızarıklığı ise ortalama 1-2 saat içinde kaybolur.

 

Endopeel

Endopeel, ameliyatsız yüz germe amacıyla orta yüz liftingi ve çene kontrolü çıkarmak için kullanılan bir enjeksiyon yöntemidir. Hammaddesi yer fıstığından elde edilen esterifiye yağ asitlerinden oluşan endopeel enjekte edildikten sonra hızlıca eliminasyona uğrayan tıbbi bir cilt yenileme yöntemidir.