DİŞ TEDAVİSİ

woman-sitting-in-medical-chair-while-dentist-fixin-2021-09-03-14-07-45-utc_edited.jpg

İmplant

Diş implantı titanyumdan yapılan yapay bir diş köküdür ve çeneye yerleştirilir. Diş implantları, periodontal hastalık, yaralanma veya diğer bazı nedenlerden dolayı diş veya diş kaybeden kişiler için bir seçenek olabilir. Dental implant, işlevsel ve estetik olarak doğal bir dişe veya dişlere en iyi alternatif olarak görünür. Geleneksel protez tedavilerden daha iyi bir çiğneme ve fonlama sağlarlar ve doğal yüz görünümünü ortaya çıkarır.
 

Avantajları nelerdir?

Güçlü ve stabil bir diş implantı, doğal bir diş gibi görünmesi, hissetmesi, uyması ve işlev görmesi için kayıp bir dişi geri yükler. Diş implantları dişlerinizi ait oldukları yerde- ağzınızda tutmanızı sağlar.

Uzun kullanım sunar: Geleneksel diş destekli dental köprüler sadece beş ila on yıl dayanabilirler. Dental implantların periyodik olarak ayarlanması gerekebilse de zaman içinde uygun şekilde yerleştirilip bakım yapıldığında ömür boyu kullanılabilir.
 

Doğal yüz şeklinizi korur: Dişsiz bir yüzde sarkmalar meydana gelebileceği gibi batık ve üzgün görünmesine de neden olabilir. Diş implantları yüzünüzün doğal şeklini korumanıza ve gülümsemenize olanak tanır.

Sağlıklı kemiği korur: Bir veya daha fazla dişi kaybettikten sonra ağzınızda boşluk oluşması, çene kemiğinizin kaybı ve bozulması gibi ek sağlık sorunlarına yol açabilir. Doğal bir dişi desteklemek için kullanılmadığında, çene kemiği bozulur, gücünü ve sıkılığını kaybeder. Dental implantlar, doğal kemiği koruyan ve uyaran, aslında kemik büyümesini uyarmaya ve kemik kaybını önlemeye yardımcı olan tek dental restorasyon seçeneğidir.
 

Kolay konuşmanızı sağlar: Çıkarılabilir protezlere uyum sağlamak, günlük kelimeleri telaffuz etmekte zorlanmanıza neden olabilir. Ancak doğal dişler gibi çalışan diş implantları günlük kelime telaffuzunuzu olumsuz yönde etkilemez.

Sağlıklı dişlerinizi korur: Diş implantları, sağlıklı dişleri etkilemeden eksik diş kökünüzün olduğu yere çene kemiğine girer. Ayrıca sağlıklı, bitişik dişlerin boş bir alan uzun bir süre bırakılırsa kaymalarını önlemeye yardımcı olurlar.

Dental imlantların yerleştirilmesi ne kadar sürer?

İmplantların sayısına ve konumuna bağlıdır, ancak basit, karmaşık olmayan dental implant yerleştirilmesi genellikle bir saatten az sürer.

Dental implant tedavisinden sonra ne olur?

Dental implant ameliyatından sonra ağrı kesici ilaçlara veya antibiyotiklere ihtiyacınız olabilir. Ameliyattan sonraki günlerde şişlik, rahatsızlık veya başka bir sorun, normalden daha kötü bir noktaya gelirse ağız cerrahıyla yeniden görüşme yapılması gerekebilir. Ameliyatın her aşamasından sonra ameliyat yeri iyileşirken yumuşak yiyecekler yemeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Adaptasyon /kaynaştırma süresi 3 ile 6 ay arasında sürebilir. Bu süre geçtikten sonra tedavinizi tamamlamak için geri dönmeniz gerekmektedir.

 

Gülüş Estetiği
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Diş Eti Şekillendirme

Diş eti şekillendirme, yukarıdaki gibi sorunları düzeltmek ve diş eti tedavileri için kullanılan genel bir terimdir. Diş kliniğimizde aşağıdaki gibi diş eti tedavileri sunuyoruz;

●             Dişeti ameliyatı

●             Taç uzatma

●             Serbest dişeti grefti

●             Koronal gelişmiş flep uygulaması

●             Biyomateryal ile emik grefti uygulaması (İmplant vakalarında kullanılır)

●             Dişeti soyulması

 

Diş Eti Şekillendirme /Yeniden Şekillendirme, gülümseme çizginizin daha dengeli ve simetrik görünmesini sağlar. Sakızlı bir gülümseme veya düzensiz diş eti çizgisi genellikle sağlıklı dişin önemli bir bölümünü gizler, bir kez ortaya çıktığında dönüştürücü olabilir ve tüm ağzınızın sunum şeklini değiştirebilir.

Gülüş makyajında sadece beyaz estetik (dişler) değil, aynı zamanda pembe estetik (diş eti) söz konusudur. Tek bir basit diş eti tedavisi tüm gülümsemenizi geliştirebilir.

Kozmetik diş hekimi tarafından basit diş eti tedavileri yapılabilir. Koronal olarak gelişmiş flep gibi daha zor vakalarda, dişeti tedavisi konusunda uzmanlaşmış bir periodontistimiz tedavinizi yapıyor olacaktır.

dental-care-implants-for-veneers-man-with-perfec-2021-12-09-04-31-31-utc_edited.jpg