hands-hold-a-fat-belly-2021-10-01-13-34-46-utc_edited.jpg

Karın Estetiği
     

Karın Germe

Karın germe, karın bölgesindeki fazla deri ve yağı almak, karın kaslarını sıkılaştırmak için tasarlanmış bir plastik cerrahi işlemdir. Hastanın estetik isteklerine bağlı olarak, tam karın germe, mini karın, daha düz ve ince bir bel genişliğine ulaşmak için gerçekleştirilebilir. Karın germe operasyonunda, kadın ve erkeklere ince ve zayıf bir karına sahip olması hedeflenmektedir. Zayıflama, hamilelik ve yaşlanma gibi doğal hadiseler vücudun görünümünü etkileyebilir. Bazı insanlarda cildin sarkması, gevşek karın kasları ve hatta küçük yağ cepleri gibi vücut değişiklikleri diyet ve egzersizlere cevap vermeyebilir. Diyet ve sağlıklı bir yaşam tarzı ile istediğiniz kiloyu elde edemediyseniz, abdominoplasti endişelerinizi giderebilmektedir. Karın germe işlemi yaygın bir kozmetik cerrahi olsa da operasyon sizin için özel olarak hazırlanmalı, bu nedenle plastik cerrah seçimi hastalar için oldukça önemli hale gelmektedir. Abdominoplasti hastaya bütünsel bir gençleştirme deneyimi sunmak için meme implantları veya liposuction gibi diğer vücut şekillendirme tedavileri ile birleştirilebilir. Karın germenin, kilo verme ameliyatı olmadığı bilinmelidir. Abdominoplasti uygulanmadan önce hastalar ideal kilolarında olmalıdır.
 

Karın germe için uygun adaylar

Karın germe ameliyatı için uygun adaylar, sağlığı iyi ve ideal kiloya sahip hastalardır. Karın germe bir zayıflama ameliyatı değildir. Yeterli derecede kilo vermiş ve karın bölgesinde fazla deri ve yağ birikimi olan hastalar için çok uygundur. Hamilelikten sonra karın bölgesindeki sarkmalar oluşan kadınlar karın germe ameliyatından yararlanabilir; ancak, tekrar hamile kalmayacaklarından emin olana kadar ameliyat olmamaları önerilir.

Özellikle hamilelik veya kilo kaybı nedeniyle alt karın bölgesinde aşırı deri ve yağ olan kadınlar, önceden geçirdiği ameliyatların yara izlerini gidermek isteyenler, sabit vücut ağırlığına sahip olan kişiler ve gerçekçi beklentileri olan kişiler, karın germe ameliyatı için uygun olarak nitelendirilirler.

Operasyon nasıl yapılır?

Karın germe işlemi karın şekillendirmesi genel anestezi altında yapılır. Bir kalçadan diğerine uzanan, kasık bölgesinin hemen üstüne yatay bir kesik açılır. Kesinin uzunluğu, çıkarılacak deri miktarına bağlı olarak değişir. Plastik cerrah, göbek bölgesi çevresindeki sarkık deriyi çıkarmak için ikinci bir kesik açabilir. Çok miktarda fazla yağı çıkarmak için kesi yoluyla kapsamlı liposuction yapılabilir. Kalan deri daha sonra gerdirilir, göbek deliği, karnın yeni hatları ile hizalanacak şekilde yeniden konumlandırılır.

Kalan deri aşağı çekilmeden önce, alttaki kaslar sıkıca çekilir ve dikilir. Belin yan kısımlarına uygulanan liposuction, genellikle sonucu daha da iyileştirmek için karın germe ameliyatı ile birlikte yapılır.

Erkekler için karın germe

Karın germe sadece kadınlar için tasarlanmamış, erkeklere de uygulanan bir operasyondur. Erkek karın germe ameliyatı, zayıf kasları cerrahi olarak sıkılaştırarak, fazla yağı ve sarkık cildi gidererek, erkeksi bir karın bölgesi oluşturmak için özel olarak yapılan birçok plastik cerrahi tedavilerden biridir. Tam, mini ve genişletilmiş olarak erkekler için üç tip karın germe işlemi vardır. Tam ve mini karın germe, karnın ön bölgesindeki sorunları giderir. Genişletilmiş bir karın germe işlemi "bel simidini" de giderir.

Karın liposuction

Liposuction, inatçı yağları diyet veya egzersize cevap vermeyen bölgelerden uzaklaştırmak için tasarlanmış popüler bir vücut şekillendirme plastik cerrahi tedavisidir. Bu kozmetik cerrahi işlem, ciltteki birkaç küçük kesiden yerleştirilen, kanül adı verilen ve ince bir tüp yardımıyla yeri saptanan yağları çıkarmayı amaçlamaktadır. Bir vakum cihazıyla çalışan kanül, bir emme yöntemiyle fazla yağı çeker. Sonuç ise daha naif ve ince bir vücut kıvrımı oluşur.

Bel liposuction

İnatçı yağları diyet veya egzersize cevap vermeyen bölgelerden uzaklaştırmak için tasarlanmış olan Liposuction popüler bir vücut şekillendirme plastik cerrahi tedavisidir. Ciltteki birkaç küçük kesiden yerleştirilen, kanül adı verilen ve ince bir tüp yardımıyla yeri saptanan yağları çıkarmayı amaçlamaktadır. Bir vakum cihazıyla çalışan kanül, bir emme yöntemiyle fazla yağı çeker. Sonuç ise daha naif ve ince bir vücut kıvrımı oluşur.