Dr. Hasan CERCİZ
Medicons Kurucusu

dr-hasan-cerciz.jpg

Medicons platformu nasıl çalışıyor?

Tıbbi durumunuzu anlatan bir başvuru ile başvurabileceğiniz gibi tanı ve tedavisini belgeleyen dosyalarınızı da elektronik ortamda bize ulaştırabilirsiniz. Tıbbi durumunuz ve iletmiş olduğunuz evrakların incelenmesi sonucunda size en kısa sürede dönüş yapılarak hangi adımların atılması gerektiği konusunda bilgi verilip planlama gerçekleştirilir.

 

Görüşmelerin sonucunda tedaviye Türkiye’de devam etmeye karar vermeniz durumunda ihtiyaç duyabileceğiniz diğer danışmanlık, ulaşım ve tercümanlık hizmetlerinizi de üstleniyoruz.

 

Türkiye dışındaki ülkelerde doktorluk hizmeti verenler, daha spesifik alanlarda uzmanlaşıyorlar. Ortopedist olan bir doktor, her ortopedi şikayetiyle ilgilenmeyip sadece uzmanlaştığı alana bakıyor. Medicons sizi sadece bir doktora değil, tıbbi durumunuzun gerektirdiği en doğru doktorlara ulaştırıp başta en doğru teşhisin yapılmasını sağlıyor. Sonrasında da en doğru tedavi yöntemini belirliyor.  

murat.jpg

Medicons’un kurucusu olan Dr. Hasan Cerciz, ortaöğretim, lise ve üniversite öğrenimini İstanbul’da tamamladı. 2009 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra İstanbul’da bir yıl boyunca Acil Servis Hekimi, iki yıl boyunca da Aile Hekimi olarak çalıştı.

 

* 2012 yılında İstanbul Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde Acil Hekim Asistanı olarak başladığı görevini beş yıl boyunca sürdürdü. Bu süre içerisinde eğitiminin 1. yılını davetli olarak İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Acil Servisi’nde asistan olarak da görev aldı.

 

* 2016 – 2018 yılları arasında Acil Tıp Uzmanı olarak Kocaeli Seka Devlet Hastanesi acil servisinde çalıştı.

 

* T.C Sağlık Bakanlığı bünyesinde gerçekleştirilen Medikal Kurtarma Ekibine gönüllü olarak dahil oldu. İstanbul ve Kocaeli’de düzenlenen arama kurtarma tatbikatlarında Acil İlk Yardım ile ilgili eğitimlerde eğitmenlik yaptı.

 

* 2018 yılının sonunda Almanya’da yaşamaya başladı. Alman sağlık sistemini tanımak için çeşitli şehir ve hastanelerde gözlemci olarak çalıştı.

 

* 2022 yılında Medicons platformunu kurarak Türkiye ve Almanya’da elde ettiği hekimlik tecrübesi ile hastalar/danışanlar için her branşta tıbbi danışmanlık hizmeti vermeyi ve bir köprü oluşturmayı hedefliyor.

medicons-hakkımızda.jpg

Dr. Murat Toptaş

Orta öğretim ve lise hayatını Elazığ'da tamamlayan Dr, Murat Toptaş, ardından Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesine tıp eğitimine başladı . 2014 yılında mezun olduktan sonra ve İzmit Seka Devlet Hastanesinde Acil Servis Hekimi olarak çalışmaya başladı. 2017 yılında Acil Servis Sorumlusu olarak görev yapan Murat Toptas  2019-2021 yılları arasında ise Yoğun Bakım ve Servis Sorumluluğu görevini üstlendi. Öğrencilik ve profesyonel iş hayatı döneminde Turkmisc,  AISEC gibi yurt içi, yurt dışı programlarda tıp öğrencileri için danışmanlık yaptı.

 

Hekimliğinin yanında profesyonel latin dansları eğitmeni ve koreograf eğitmeni olan Murat Toptaş, çok yönlü olup

Seka Devlet Hastanesi'nde çalıştığı yıllarda Hasan Cerciz ile birçok projede birlikte çalıştı ve partnerlikleri Medicons çatısı altında devam etmektedir.